Logo Logo

Dziennik budowy

Czerwiec 2022

W galerii obok prezentujemy zdjęcia z realizacji osiedla w ostatnim miesiącu.

Kwiecień/Maj 2022

W galerii obok prezentujemy zdjęcia z realizacji osiedla w ostatnim miesiącu.

Marzec 2022

Wiosna przywitała nas piękną słoneczną pogodą, co przyczyniło się do postępu prac w zakresie infrastruktury na ostatnim etapie. Lokale z 2 etapu przygotowane są już do wydań, czekamy jeszcze tylko na protokoły odbioru sieci, zaświadczenia, karty techniczne itp…

Dziennik Budowy Styczeń/Luty 2022

Zbliżamy się do końca inwestycji przy ul. Granitowej, podzielając radość naszych klientów z ukończenia prac na ulicy, dzięki czemu ul. Granitowa na całej długości posiada asfaltową nawierzchnię, chodniki, lampy oraz urządzone strefy zieleni wraz z drzewami (łączne nakłady inwestycyjne w wysokości ok. 2 mln zł poniosła w zdecydowanej większości spółka TPR a także Develia). Budynki są praktycznie gotowe, trwają jeszcze pojedyncze prace elewacyjne i montażowe. Jak zwykle najwięcej problemów przysparza odbiór sieci i przekazanie ich na majątek gestorów mediów. Po ukończeniu nawierzchni dróg wewnętrznych planujemy rozpocząć wydania lokali klientom z drugiego etapu.

Grudzień 2021

W grudniu prezentujemy serię zdjęć w śnieżnej odsłonie… Świąteczny prezent dla naszych klientów i okolicznych mieszkańców – przebudowa ostatniego odcinka ulicy Granitowej finansowana przez TPR i Develię. Tymczasem na osiedlu Willove: na etapie drugim ukończono wykonywanie sieci przy budynkach szeregowych i rozpoczęto montaż stref wejściowych, na etapie trzecim trwają prace przy elewacjach, wstrzymane chwilowo z uwagi na warunki atmosferyczne, a po ukończeniu sieci rozpoczęto budowę nawierzchni drogowej. Natomiast w sąsiedztwie naszego osiedla obserwujemy imponujące postępy prac przy budowie szkoły.

Listopad 2021

W listopadzie wykonaliśmy większość elewacji budynków trzeciego etapu, za nami również większość tynków i posadzek za moment pojawią się bramy garażowe i drzwi wejściowe. Drugi etap jest praktycznie gotowy, czekamy na tarasy, strefy wejściowe i zagospodarowanie terenu.

Październik 2021

Zakończyliśmy wszystkie prace w pasie drogowym ul. Granitowej. Prace na etapie 2 i 3 realizowane są zgodnie z planem. zakończenie budowy etapu 2 uzależnione jest już praktycznie tylko od prac zewnętrznych (sieci, tereny utwardzone i pozostałe zagospodarowanie terenu).

Wrzesień 2021

We wrześniu przyspieszyły prace związane z przebudową ulicy Granitowej, do końca miesiąca prace realizowane i finansowane przez TPR zostaną ukończone. Kończymy zagospodarowywać tereny zielone etapu pierwszego, przy udziale i zaangażowaniu nowych mieszkańców (którzy bardzo nam zaimponowali swoją determinacją i pracowitością). Zmierzamy konsekwentnie do zakończenia prac wewnątrz budynków z etapu drugiego i niebawem zabieramy się za strefy wejściowe. Na trzecim etapie w końcu przyjechały okna dla budynków E, więc zaraz po ich zamontowaniu rozpoczną się wyczekiwane prace elewacyjne.

Sierpień 2021

W sierpniowej galerii publikujemy zdjęcia z zakończonego pierwszego etapu oraz postępy prac na drugim i trzecim etapie. Realizujemy również prace w pasie drogowym ul. Granitowej.

Lipiec 2021

W najnowszej odsłonie galerii zdjęć prezentujemy postępy naszej budowy na etapie 2 i 3 oraz gotowy etap pierwszy, którego lokale w zdecydowanej większości trafiły już „w ręce” klientów. Zapraszamy do oglądania na żywo – za sprawą oświetlenia dróg wewnętrznych osiedla i elewacji budynków osiedle prezentuje się znakomicie również po zmroku:)

Czerwiec 2021

Wydania lokali z pierwszego etapu już niebawem. Długo wyczekiwane elementy dekoracyjne nadają powoli charakteru naszemu osiedlu, ale na efekt końcowy trzeba będzie jeszcze poczekać. Większość prac na pozostałych etapach realizowana jest wewnątrz budynków, stąd pozorny spokój na budowie. Liczymy, że wreszcie na wakacje będziemy mogli wyłączyć z ruchu ul. Granitową na wysokości naszej inwestycji i w czasie gdy nasi sąsiedzie będą na urlopach wykonamy kolejny już odcinek tej ulicy wraz z chodnikiem, lampami ulicznymi, drzewami a przede wszystkim upragnioną przez wszystkich dookoła – asfaltową nawierzchnią.

Maj 2021

Zgodnie z planem w maju przygotowujemy się do zakończenia prac budowlanych pierwszego etapu i przekazania lokali klientom. Pozostały jeszcze do wykonania elementy zagospodarowania terenu jak oświetlenie uliczne i ogrodzenia, a także czekamy na dostawcę elementów stref wejściowych i elementów drewnopodobnych na elewacje budynków. Na kolejnych etapach realizujemy prace z wyprzedzeniem założonego harmonogramu stąd pozorny spokój na budowie, również z uwagi na przeniesienie znacznej aktywności o wewnątrz budynków (instalacje, tynki, posadzki).

Kwiecień 2021

Dodajemy do naszej galerii kolejną porcję zdjęć osiedla. Na pierwszym etapie trwają prace wykończeniowe i niebawem zaczniemy przygotowywać lokale do przekazania klientom. Na drugim etapie mamy już mocno zaawansowane prace elewacyjne a na trzecim etapie czekamy na stolarkę okienną.

Marzec 2021

W słonecznej scenerii marcowe zdjęcia prezentują się okazale. Postępy prac na drugim i trzecim etapie wyprzedzają zakładany harmonogram.  Na pierwszym etapie połączyliśmy już nasze osiedle z istniejąca nawierzchnią ul. Granitowej.

Luty 2021

W galerii obok prezentujemy kilka zjawiskowych zdjęć naszego osiedla w zimowej scenerii, o której mało kto już pamięta. Na zdjęciach z końca miesiąca widać mocno zaawansowane prace przy wjazdach do garaży od strony ul. .Granitowej. W szybkim tempie postępują również prace na elewacjach drugiego etapu.

Styczeń 2021

Korzystając z mroźnego ale słonecznego poranka wykonaliśmy kilka zdjęć prezentujących aktualne zaawansowanie budowy wszystkich trzech etapów naszego osiedla. Na pierwszym etapie pozostały do wykonania prace związane z zagospodarowaniem terenu oraz strefy wejściowe i elementy dekoracyjne na elewacjach. W drugim etapie, po zamontowaniu stolarki okiennej,  przystępujemy do wykonania elewacji, Natomiast trzeci etap jeszcze bez okien ale już z więźbą dachową na budynkach ABC.

Grudzień 2020

Nadeszła zima, na szczęście bez wielkich mrozów i opadów śniegu, dzięki temu prace budowlane zarówno w zakresie kubatury jak i infrastruktury wyprzedzają założony harmonogram. Na bieżących zdjęciach prezentują się prawie gotowe (jeszcze bez stref wejściowych) budynki szeregowe ABC jak i wolnostojące D i E z pierwszego etapu. Na drugim etapie po wstawieniu okien rozpoczną się prace elewacyjne.

Listopad 2020

W listopadzie prezentujemy kolejną serię zdjęć z placu budowy. Widoczne postępy zawdzięczamy przede wszystkim wytrwałej pracy ale również odrobinie szczęścia…

Październik 2020

Pomimo deszczowej pogody udało nam się wykonać kilka zdjęć, które przybliżą Państwu nasze najnowsze osiągnięcia budowlane. Gotowe elewacje na budynkach pierwszego etapu zostaną niedługo wzbogacone o elementy drewnopodobne, które podkreślą charakter budynków. Na drugim etapie montowana jest więźba dachowa, a trzeci etap w porę zabezpieczony odpowiednim tempem prac przed wszechogarniającym o tej porze roku błotem, umożliwia pracownikom budowę kolejnych kondygnacji.

Wrzesień 2020

Podczas wakacji pracownicy na naszej budowie nie wypoczywali, we wrześniu można zobaczyć prawie gotowe elewacje na budynkach ABC od strony ogrodów a elewacje budynków D pokrywane są właśnie tynkami. Na drugim etapie mamy już stropy nad piętrami budynków w zabudowie szeregowej oraz w budynkach D. Na zdjęciach prezentujemy również płytę fundamentową budynków ABC z trzeciego etapu.

Sierpień 2020

W sierpniowej galerii prezentujemy kolejną serię zdjęć z naszej budowy. Budynki ABC na pierwszym etapie wyglądają bardzo okazale zwłaszcza po wypełnieniu przestrzeni ogrodów humusem. Trwają prace elewacyjne na budynkach D. W budynkach E i F pojawiły się okna. Na drugim etapie przygotowujemy stropy nad piętrami budynków ABC oraz D. Budynki F powoli „wychodzą” z ziemi… czemu przygląda się z zaciekawieniem tajemniczy obserwator:)

Lipiec 2020

Tempo prac budowlanych w lipcu, mimo okresu wakacyjnego, nie zwalnia – częściowo wykonane zostało pokrycie dachów i elewacja budynków w pierwszym etapie. Na drugim etapie w większości już ułożone zostały stropy nad parterami.

Czerwiec 2020

W czerwcu rozpoczęliśmy prace elewacyjne na budynkach B, pojawiły również okna oraz dachy w budynkach ABC, na drugim etapie budowy położony został strop nad garażami pierwszego szeregu ABC.

Maj 2020

Na budynkach pierwszego etapu widać już dachy. W części budynków zostały zamontowane również okna. W drugim etapie zakończyliśmy prace przy stanach zero budynków D, natomiast na budynkach ABC trwają prace przy wznoszeniu ścian garaży.

Kwiecień 2020

W kwietniu jest bardzo intensywnie… Święta Wielkanocne a w tle zarówno zjawiska pogodowe, przyrodnicze, epidemia koronowirusa i izolacja społeczna, tymczasem na naszej budowie nic zaskakującego się nie wydarzyło, może poza niespodziewanym rozpoczęciem budowy etapu drugiego osiedla Willove’go oraz rozmiarami wykopu pod zbiornik do retencji wody deszczowej. Tak jak dotychczas prace realizowane są przed czasem, postępy widoczne są z dnia na dzień. Dla tych z Państwa, którzy z przyczyn oczywistych nie mogą osobiście przekonać się  jak wygląda obecnie budowa naszego osiedla, prezentujemy najświeższe zdjęcia…

Marzec 2020

Mimo deszczowej końcówki lutego i wietrznej pogody na początku marca na budowie osiedla Willove’go widać znaczne postępy prac, zarówno na budynkach szeregowych ABC jak i wolnostojących E i F. Natomiast budynki D wyglądają wręcz imponująco o czym możecie się Państwo przekonać przeglądając najnowsze zdjęcia w galerii Dziennika Budowy.

Na koniec marca dodajemy jeszcze kilka zdjęć, w tym również z rozpoczęcia prac na drugim etapie.

Luty 2020

W lutym pojawiły się kolejne kondygnacje. Na budynkach ABC położone zostały stropy nad częścią parterów i rozpoczęto budowę ścian pietra. Widać już zarys klatki schodowej na zewnętrznych budynkach szeregowych. Stopień zaawansowania budowy w przypadku budynków D niedługo ukaże ich pełną bryłę. Rozpoczęta została również budowa zbiornika retencyjnego na deszczówkę.

Styczeń 2020

Trwają prace obejmujące stan zero budynków ABC – na prezentowanych w galerii zdjęciach widać już płyty stropowe nad garażami.
Na budynkach D, E i F powstają ściany parteru. Pogoda nadal sprzyja naszym pracownikom, tempo pracy nie zwalnia, a prace realizowane są przed czasem.

Grudzień 2019

Trwają prace obejmujące stan zero budynków. Powstały już fundamenty budynków DEF.
Płyta fundamentowa budynków szeregowych została zazbrojona i częściowo już zalana betonem. Pogoda sprzyja zatem wszystkie prace realizowane są przed czasem.

Listopad 2019

Obecnie trwają prace przygotowawcze związane z rozpoczęciem budowy. Na terenie inwestycji pojawiły się pierwsze maszyny, działka została ogrodzona i powstają zbrojenia fundamentów.

Październik 2019

W dniu 27 września 2019 roku otrzymaliśmy decyzję o pozwoleniu na budowę 67 budynków mieszkalnych jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie wolnostojącej oraz szeregowej. Decyzja stała się ostateczna w dniu 19.10.2019. Rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do rozpoczęcia procesu budowlanego, już niebawem pokażemy postępy.

Youtube