Standard wykończenia
- Fundamenty żelbetowe:
- Budynki ABC – płyta fundamentowa żelbetowa
- Budynki DEF – ławy fundamentowe żelbetowe
- Izolacja fundamentów:
- Budynki ABC – hydroizolacja płyty fundamentowej
- Budynki DEF – izolacja przeciwwilgociowa
- Posadzka w garażu – jastrych (bez płytek), posadzki w lokalu – jastrych.
- Wykończenie ścian w garażu: ściana z bloczków silikatowych (budynki DEF) oraz bloczków betonowych i silikatowych (budynki ABC), bez tynków, bielona.
- Ściany zewnętrzne parteru, piętra i ścian szczytowych – bloczek silikatowy z konstrukcyjnymi elementami żelbetowymi.
- Ocieplenie ścian zewnętrznych: styropian gr. 20 cm, na fragmentach 15 cm, ocieplenie na garażach: styropian 15 cm, współczynnik lambda izolacji = max 0,036 W/(m*K)
- Ściany nośne wewnętrzne bloczek zgodnie z projektem.
- Ściany działowe parteru i pierwszej kondygnacji bloczek zgodnie z projektem.
- Trzony spalinowe do kotła gazowego – wentylacyjne z kształtek betonowych (z wkładem)
- Nadproża prefabrykowane typy L lub monolityczne.
- Stropy żelbetowe prefabrykowane, na fragmentach filigran (w przypadku rozpiętości płyt stropowych powyżej 4.5 m odchyłka kąta prostego pomiędzy płaszczyzną sufitu a płaszczyzną ściany może wynosić do 15 mm)
- Ocieplenie dachu w budynkach D, E, F – styropian gr. 24-34 cm współczynnik lambda izolacji = 0,036 W/(m*K)
- Poddasza w budynkach A, B, C – nieużytkowe (standard zgodny z projektem budowlanym, bez wylewki, okien połaciowych, bez opłytowania połaci).
- Rynny i rury spustowe ocynkowane malowane/powlekane lub PCV.
- Dach stromy, dachówka betonowa falista (w budynkach A, B, C)
- Dach płaski żelbetowy, wykończenie papą (w budynkach D, E, F)
- Stolarka okienna PCV z nawietrzakami: okleina biała od wewnątrz, okleina zewnętrzna barwiona; parametry termoizolacyjne okien Umax=1,1 W/m2*K; kształt i wielkość okien zgodnie z projektem budowlanym. Zestawy 3 szybowe z ciepłą ramką.
- Na parterach budynków D, E, F zamontowane nad oknami rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie (z wyłączeniem okna w garażu oraz bez drzwi i strefy wejściowej do lokalu w typ E i F).
- Drzwi wejściowe drewniane.
- Brama garażowa segmentowa ocieplana (z napędem elektrycznym).
- Schody wewnętrzne z parteru do lokalu w budynkach typu B i C – prefabrykat betonowy do wykończenia indywidualnego, nieimpregnowane (do indywidualnego wykończenia np. płytkami gresowymi).
- Brak schodów na poddasze nieużytkowe w budynkach A, B, C, do wykonania przez Nabywcę po odbiorze lokalu, w konstrukcji lekkiej (drewnianej, stalowej lub stalowo–drewnianej).
- Schody zewnętrzne w budynkach A, B, C – prefabrykat betonowy impregnowany.
- Brak schodów wewnętrznych w budynkach typu D, E, F z parteru na piętro – schody do wykonania przez Nabywcę po odbiorze lokalu w konstrukcji lekkiej (drewnianej, stalowej lub stalowo–drewnianej).
- Balkon w lokalach na piętrze – prefabrykat betonowy, balustrada stalowa, lakierowana z wypełnieniem, bez wykończenia podłogi.
- Tarasy naziemne wykończone płytami betonowymi na podbudowie.
- Elewacja – tynk cienkowarstwowy systemowy oraz płytki elewacyjne i okładzina dekoracyjna.
- Instalacja wewnętrzna centralnego ogrzewania – rozprowadzona, polipropylen (bez grzejników). W łazienkach i WC instalacja naścienna.
- Kocioł gazowy centralnego ogrzewania, kondensacyjny, dwufunkcyjny (typ Termet Ecocondens Gold 25kW, w zależności o dostępności w 2021 rok).Instalacja wewnętrzna gazowa – rozprowadzona, rura stalowa bezszwowa i miedź zaciskana, prowadzona po ścianach.
- Instalacja wewnętrzna wodna – rozprowadzona, polipropylen. W łazienkach i WC instalacja naścienna.
- Instalacja wewnętrzna kanalizacji sanitarnej – rozprowadzona, PVC. W łazienkach i WC instalacja naścienna (kanalizacja może wystawać ponad poziom posadzki).
- Instalacja wewnętrzna teleinformatyczna i alarmowa (bez osprzętu)
- Instalacja domofonowa bez osprzętu w budynkach E i F (z lokalu do furtki), a budynkach A, B, C – w mieszkaniach górnych, pozostałe lokale bez instalacji domofonowej.
- Instalacja wewnętrzna elektryczna (z osprzętem).
- Lokalizacja podejść instalacyjnych – dopuszczalne odstępstwo +/- 5cm, przebieg instalacji ukrytych – zgodnie ze standardami branżowymi.
- Tynki wewnętrzne gipsowe parter i pierwsze piętro, z wyłączeniem: ścian łazienek, WC, garaży oraz stref na klatce schodowej pomiędzy garażem i mieszkaniem parterowym,
- Ściany i sufit garażu białkowane w budynkach D, E i F
- Sufit w garażu pokryty wełną lamelową, niebiałkowany, ściany białkowane w garażu w budynkach A, B, C.
- Poddasza nieużytkowe – połać dachowa ocieplona wełną mineralną gr. 24cm, nieopłytowana.
- Podłoga na poddaszu – strop żelbetowy prefabrykowany bez wylewki, w miejscu możliwego montażu schodów – płyta gk, na podłodze położona wełna mineralna o gr. 20cm
- Ogrodzenie ogródków – panele ogrodzeniowe.
- Daszki nad wejściami w konstrukcji lekkiej.
- Szczegółowe rozwiązania technologiczne/materiałowe – zgodne z wytycznymi architekta, projektantów branżowych oraz wykonawców (mogą odbiegać od wstępnych rozwiązań zawartych projekcie budowlanym i na wizualizacjach).
- Z uwagi na zmiany w procesach produkcyjnych materiałów budowlanych, płytek elewacyjnych i stolarki kolorystyka elementów zewnętrznych może nieco odbiegać od kolorystyki ukazanej na wizualizacjach.
- Standard zagospodarowania terenu:
- oświetlenie ulic osiedla
- studzienki na sieciach i instalacjach zgodnie z projektami branżowymi i wymogami gestorów mediów
- murki oporowe – żelbetowe lub murowane przy wjazdach do garaży
- droga wewnętrzna, wjazdy do garaży i chodniki z kostki betonowej, kostki farmerskiej typu “vertigo”, fragmenty trawników stabilizowane kratą polietylenową lub utwardzone kostką farmerską typu “vertigo”
- nasadzenia roślinności na terenach wspólnych
- wiaty śmietnikowe murowane, drzwi do wiat ażurowe
- niektóre prace związane z zagospodarowaniem terenu (w tym nasadzenia) z uwagi na warunki atmosferyczne mogą być wykonane po zakończeniu budowy budynków i wydaniu lokali – jednak nie później niż do dnia przeniesienia prawa własności.